czwartek, 27 października 2011

Magiczna Buczyna ....

Os samego początku wiedziałam, ze Ta Buczyna jest Magiczna. Siła i czar tych drzew powala mnie, zawsze staram się tam wracać. Wiosną, latem, jesienią. Więc wyjechaliśmy wcześnie rano w niedzielę, ot takie małe poświęcenie. Na dworze było jeszcze szaro i mglisto. Pierwszy odcinek do Rezerwatu był właśnie taki, szary i mglisty. Ręce marzły, na dworze zero stopni, ale ja kiedy jestem za obiektywem nie czuję zimna rąk, ani stóp, ani czasu, który tak szybko leci. Przeszliśmy sobie spokojnie do wiaty z XIX w. Tam chwila odpoczynku i zadumy pod pamiątkowym kurhanem poświęconym dawnym ludziom lasu. W głębi lasu za wiatą wyryte napisy na drzewach "Lukas1939". Może odpoczywali tutaj Niemieccy żołnierze, albo inni turyści, w każdym bądź razie Buczyna ma 160 lat i założyli ją Niemcy. Jest piękna ! Buczyny w wieku przeciętnie 115 do 180 lat zajmują powierzchnię ok.85ha. Wracając, drogę przeciął nam jeleń. A potem nagle wyszło słońce rozświetlając las, mokre liście zaczęły błyszczeć. I ta cudowna mgiełka....ten las żyje!Widok zapierał dech w piersi. Wciąż odwracałam głowę w tamtym kierunku z niechęcią wracając do rzeczywistości.
Remont łazienki wciąż trwa, czyste szaleństwo. Stawiam na spokojnie pierwsze kroki w swojej powieści, bo wiem, ze na siłę nie zrobię nic. Rozmyślam, przerzucam fakty i karty historii...oby starczyło sił. Pozdrawiam odwiedzających. Houk!

5 komentarzy:

 1. Kocham las. Ale najbardziej lubię brzozy.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Nostalgicznie, jesiennie, po prostu cudnie w tej Buczynie.
  Pewnie, że remont łazienki to mało ciekawa sprawa, przecież Ty cała jesteś poetycka, aż kipi...
  Anetko, pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli znajdzie się choć jedna osoba, która powie, że takie widoczki są jej obojętne - nie uwierzę. Albo polecę jakiegoś psychiatrę, bo nie byłoby to normalne stwierdzenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeleń obłędny. Zdjęcia przeczą ziąbowi, emanują ciepłem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy raz znalazłem człowieka, który ma taki stosunek do buczyny jak ja! Do tej pory najbardziej kochałem las bukowy miedzy Ustroniem Morskim a Kołobrzegiem, ale w ubiegła niedzielę odkryłem wspaniałą prastarą buczynę koło Guzic (Dolny Śląsk), która po prostu rzuciła mnie na kolana. Las nazywa się "Park Krajobrazowy Guzicki Potok" - musisz koniecznie tam zajrzeć! W jego skład wchodzi Park Romantyczny, który również założyli Niemcy. A gdzie jest ta buczyna, którą tak pięknie uwieczniłaś na zdjęciach?

  Pozdrawiam i zapraszam na moje blogi!

  narcyzpierwszy

  OdpowiedzUsuń